Jak założyć Hotel ze SPA?

Jak założyć Hotel ze SPA?

Kilka lat temu wielu inwestorów decydowało się na budowę gabinetów SPA i odnowy biologicznej. Polacy pozytywnie zareagowali na rozwój takiego segmentu pielęgnacyjnego, wykupując zabiegi, chcąc zadbać o urodę czy zlikwidować nieprzyjemny ból pleców. Wraz z rozwojem usług Wellness & Spa pojawiły się rozbudowane oferty oraz warianty usług w formie gotowych voucherów. Obecnie coraz więcej hotelarzy chce rozbudowywać swój biznes o strefę SPA. Czy to dobra inwestycja?

Dobra lokalizacja

Kluczowym czynnikiem generującym dobre dochody jest odpowiednie położenie hotelu ze SPA. Miejsce powinno cechować się niedoborem oferty noclegowej, a tym bardziej usług pielęgnacyjnych. To oznacza, że wybudowanie kompleksu w otoczeniu innych takich obiektów nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ będzie wymagało pewnych rozwiązań pozwalających przebić się przez konkurencję. Hotel ze spa blisko głównych szlaków górskich lub w lesie będzie świetnym pomysłem. Realizując inwestycję w pobliżu środowiska naturalnego, goście docenią nie tylko dobre warunki noclegowe, zabiegi pielęgnacyjne, lecz także bezpośredni dostęp do przyrody i malowniczych widoków. Wybierając lokalizację, należy także wziąć pod uwagę przyszłe plany funkcjonowania obiektu.

Chcesz, aby twój hotel był ciekawą propozycją na weekend w spa? Warmia to świetnie miejsce do budowania biznesu. Projektując strefę spa, trzeba przewidzieć minimum 80 metrów kwadratowych, które pozwolą stworzyć 3 stanowiska pielęgnacyjne. Oprócz tego nie można zapominać o odpowiednich pomieszczeniach na recepcję, szatnie, łazienki i poczekalnię dla gości hotelowych.

Wyposażenie i ceny usług

Podstawą w hotelu ze spa pozwalającą zostawić konkurencję daleko w tyle jest dobry sprzęt oraz odpowiednie akcesoria. Różnorodny sprzęt potrafi odpowiednio zbudować ofertę, która będzie odpowiadać na potrzeby wielu grup osób. Dobry hotel SPA musi być wyposażony w łóżka do masażu, fotele kosmetyczne oraz sprzęt pozwalający wykonywać zabiegi kosmetyczne.