Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie do hotelu SPA?

Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie do hotelu SPA?

Obecnie polski rynek hotelarski jest niezwykle rozwinięty, o czym świadczą infrastruktura oraz usługi na najwyższym poziomie. Nawet mniejsze hotele oferują usługi dodatkowe realizowane w strefie Wellness & Spa. Strefa tego typu relaksuje oraz koi nerwy gościom hotelowym. Czego nie powinno zabraknąć w strefie SPA? O tym piszemy w tym artykule.

Czy budowa strefy SPA to dobry pomysł?

Coraz więcej turystów szuka w obiektach hotelowych nie tylko miejsca noclegowego, lecz także dodatkowych usług mogących uatrakcyjnić cały pobyt. Jeśli chcesz rozbudować swoją ofertę i oferować swoim gościom hotelowym usługi pielęgnacyjne to dobrym pomysłem będzie budowa spa. Polska od wielu lat cieszy się wieloma wizytami zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają do hoteli SPA położonych w miejscowościach górskich oraz nadmorskich. Strefa zawierająca basen, sauny oraz zabiegi spa sprawi, że nasz hotel stanie się konkurencyjny, a tym samym może liczyć na większe zyski. Warunkiem konkurencyjności jest jednak oferowanie usług o najwyższej jakości. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu jakości zabiegów wiele obiektów współpracuje z zewnętrznymi masażystami oraz kosmetyczkami, którzy znają się na swojej pracy. Strefa SPA jest obecnie w modzie dlatego to dobra inwestycja generująca dalszy rozwój biznesu.

Jakie wyposażenie do strefy SPA wybrać?

Planując w swoim obiekcie hotelowym strefę spa, trzeba wziąć przede wszystkim wysokość potencjalnych kosztów związanych z taką inwestycją. Pamiętajmy, że zabiegi SPA dobrej jakości wymagają nie tylko dobrego sprzętu i akcesoriów, lecz także odpowiednich środków utrzymania czystości. Chemia gospodarcza jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny, który jest ważny z punktu widzenia biznesowego. Maszyny pielęgnujące w strefie relaksujących zabiegów wymagają odpowiedniego serwisowania, a także stałego monitorowania poziomu ich czystości. Odpowiednie monitorowanie zapewni gwarancję długiego działania sprzętu SPA.