Zakup wyposażenia SPA – jaki to koszt?

Zakup wyposażenia SPA – jaki to koszt?

Zaprojektowanie przedsięwzięcia, jakim jest zakup wyposażenia do strefy SPA to nie lada wyzwanie dla inwestora. Szeroki wybór na rynku urządzeń SPA wcale nie ułatwia zadania. Jakie standardy powinna spełniać taka strefa? W jaki sprzęt najlepiej inwestować?

Przygotuj budżet

Po pierwsze należy określić budżet potrzeby do zakupu poszczególnego sprzętu. Niestety nie ma recepty na gotowy dokument. Taki budżet musi zostać oszacowany przez inwestora, który musi wziąć pod uwagę założenia rozwiązań architektonicznych (styl architektoniczny, układ pomieszczeń), liczbę pracującego personelu oraz koszty wykonawstwa. Hotele i spa to cudowne połączenie, które trzeba dobrze przemyśleć, aby dopasować się do konkurencyjnego rynku.

Gdy budżet zostanie założony czas przejść do wyboru sprzętu. Dobór poszczególnych łóżek SPA, a także sprzętu masującego wymaga odpowiedniej wiedzy specjalistów pracujących w firmach sprzedających sprzęt SPA.

Na rynku inwestorzy mogą spotkać wiele firm przedstawiających różne oferty. Oczywiście, rynek kształtowany jest przez konkretne trendy, jednak ogólnie rzecz ujmując, sprzęt lepszej jakości jest odpowiednio droższy, niż łóżka i sprzęt z dolnej półki.

Łóżka, jako fundamentalny element strefy SPA

Oferty firm sprzedających sprzęt SPA można porównać do ofert nowych samochodów. Inwestorzy znajdą oferty zarówno tanie, jak i te wymagające dużych środków finansowych. Takie zależności dotyczą między innymi łóżek SPA. Łóżka ze średniej półki mają elektryczne regulowane wysokość łóżka, co jest miłym udogodnieniem z perspektywy klienta, jak i masażysty. Przy zakupie łóżek należy wziąć pod uwagę liczbę potencjalnych stanowisk do zabiegów SPA oraz potencjalną projektowaną ofertę. Jeśli jako inwestor oferujesz różne vouchery na przykład tematy „mazury spa dla dwojga”, warto stworzyć strefy z podwójnymi łóżkami. W zależności od aranżacji, do strefy można dobrać różne barwy obić łózek i kołnierzy. Cena jednego łóżka ze średniej półki kształtuje się na poziomie około 2500 zł.